В Івано-Франківську вивчали, як українські міста можуть стати «Смарт»

31 березня  під час Національного круглого столу «Розумні міста та електронне урядування» в місті Івано-Франківську представники Європейського Союзу, Програми розвитку ООН в Україні, Європейської економічної комісії ООН, Міністерства регіонального розвитку, Державного агентства з питань електронного врядування України разом із українськими муніципалітетами обговорили нові можливості для подальшого розвитку «розумних міст» України крізь призму реформи децентралізації.lkh

«Як ПРООН, ми віримо, що такі «розумні» рішення для Івано-Франківська та для інших міст України приведуть усіх нас до потужного прогресу. Посилення інформаційних та комунікаційних технологій сьогодні дає більше можливостей допомогти людям. Децентралізація та демократичний, відкритий доступ до систем даних та послуг – ці речі взаємопов’язані і мають наразі особливе відношення й до України», зазначив під час офіційного відкриття конференції  Директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра.

«Ми раді, що такий захід в Івано-Франківську охоплює усю тематику «розумних» міст та електронного врядування. Це дасть можливість усім нам глибше усвідомити потреби малих міст сьогодні», підкреслила Перший радник та Керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Хуана Мера Кабейо.

Міський голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків висловив надію на те, що практика впровадження електронного врядування буде успішно реалізована в українських містах. «Ми раді, що наше місто має змогу поділитися власним досвідом із впровадження інноваційних технологій», зазначив мер під час своєї промови.

Національний круглий стіл було організовано за підтримки спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).  Під час заходу керівники українських міст поділилися власним досвідом щодо введення системи електронного врядування, упровадження нових технологій для підвищення прозорості міста та якості життя мешканців, покращенні співпраці між громадянами країни та її урядами.

Учасники конференції проаналізували приклади розробки стратегій розумних – смарт міст по всьому світу та обговорили можливості впровадження такої концепції у малих містах України.  У день напередодні гості заходу також відвідали комунальні об’єкти Івано-Франківської міської ради, які діють за принципами «розумних міст», як то енергоефективність, система роздільного сортування сміття тощо.

У рамках  круглого столу Проект ЄС \ ПРООН МРГ представив свої подальші плани щодо підтримки ініціатив у сфері інноваційного врядування на муніципальному рівні.  Даний компонент Проекту охоплює 2 основних «розумних рішення» – прозорість та підзвітність в місцевих державних закладах та надання послуг за принципами електронного врядування.

Третя фаза Проекту ЄС \ ПРООН МРГ впроваджується протягом 2014-2017 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту – сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив у селах та містах України. Новим компонентом Третьої фази Проекту є компонент з розвитку міст, що охоплює  12 областей та 25 малих міст України.

Джерело Програма розвитку ООН в Україні