Від відчаю до радості: переселенці з Донбасу відкрили власний кафетерій

Коли в щось віриш, воно неодмінно здійсниться. А якщо твоя мрія – це суспільно важлива справа, то тобі неодмінно посміхнеться удача. Так, завдяки сім’ї переселенців у школі №2 міста Макарів, Київської області, тепер з’явилась шкільна їдальня. 

Взимку 2015 року родина Чечетенків переїхали з Донецька до Макарова.  У рідному місті вони залишили не лише зруйнований будинок, а повністю зруйноване життя. Тож на новому місці все довелось починати спочатку.

Після багатьох невдалих спроб знайти роботу, Марина випадково натрапила на оголошення конкурсу малих бізнес грантів для переселенців. До останнього вона не вірили, що їхня ідея буде підтримана і отримає фінансування.

«Коли я дізналась, що ми перемогли, то не змогла стримати сльози щастя! Я не вірила,  що бувають такі подарунки долі», – розповідає Марина.

Завдяки бізнес-ідеї, яку Марина розробила спільно зі своїм чоловіком, подружжю вдалось організувати кафетерій в одній із шкіл Макарова. Тепер більш ніж 500 учнів можуть повноцінно харчуватись протягом навчального дня.

«Коли ми жили в Донецьку кулінарія була лише моїм хобі, і готувала я виключно для своєї сім’ї. Проте в душі я завжди мріяла про те, щоб це стало чимось більшим. Як виникла бізнес-ідея? Наші нові сусіди розповіли нам, що в одній із місцевих шкіл нема їдальні, а батьківський комітет не може самостійно вирішити це питання. Тож ми вирішили спробувати. Спочатку був тривалий період переговорів та отримання дозвільних документів, потім участь у конкурсі ПРООН. А тепер ми не лише маємо власну справу, а й допомагаємо громаді», – розповідає Марина.

Крім того, в межах профінансованого бізнес-плану було створено 8 робочих місць для місцевих жителів. За словами колег Марини, вони дуже раді отриманій роботі і щиро пишаються тим, що такий шкільний кафетерій єдиний у їхньому місті.

За словами Олександра, чоловіка Марини, вони були враженні тим, наскільки тепло їх прийняли місцеві мешканці. «Коли наші знайомі дізнались, що ми плануємо відкривати власну справу, багато хто почав пропонували свою допомогу. Хтось допомагав матеріально, хтось ділився контактами», – розповідає Олександр.

Подружжя охоче ділиться своїми планами на майбутнє. Найближчим часом вони планують закупити додаткове обладнання, щоб розширити своє виробництво та постачати кондитерські вироби до місцевих магазинів.

Цей проект лише один із 271, що були підтримані ПРООН в межах конкурсу бізнес-стартапів для підтримки розвитку підприємництва серед переселенців та місцевих жителів Донецької та Луганської областей. Кожен проект і кожна з цих історій унікальні, але всіх їх об’єднує бажання зробити світ навколо себе кращим.

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО» реалізується ПРООН завдяки фінансуванню Уряду Японії та в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевої владою.

Проект реалізується в рамках зобов’язань Прем’єр-Міністра Японії Сіндзо Абе з надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України – понад 2,9 млрд доларів.

Джерело Програма розвитку ООН