Віра в людей допомагає втілювати мрії про власну справу

Започаткувати бізнес не просто. Особливо, коли знаходишся далеко від дому і в буквальному сенсі потрібно починати з нуля. Але все можливо, якщо не втрачати віру та наполегливість.

06.05.2016«Мене звати Ангеліна, мені 19. Через бойові дії в Донецьку, нам довелось дуже швидко залишити місто, взявши з собою лише одну валізу. У Донецьку залишилось все: затишний будинок, бізнес батька, робота мами, мій університет і школа, де навчалась молодша сестра. Наш маленький світ був зруйнований вщент», – такими словами розпочинається лист, який Ангеліна Герасимова, переселенка із Донецька. Цей лист дівчина написала на пану Шегекі Сумі, Послу Японії в Україні, аби розповісти про своє життя та подякувати за допомогу, яку Уряд Японії надає переселенцям.

Початок цієї історії схожий на тисячі інших історій переселенців, але її продовження – по-справжньому казкове. Після переїзду до Києва на сім’ю чекав тривалий період випробувань: безуспішний пошук роботи, відсутність грошей, необхідність оплачувати житло та навчання. За словами Ангеліни, в якийсь момент вся сім’я була у відчаї та не знала що робити далі.

«Я випадково в інтернеті побачила оголошення, що ПРООН спільно з Урядом Японії проводить грантовий конкурс. Разом із батьками ми протягом двох тижнів писала бізнес-план, це було нелегко. Чесно кажучи, батьки не вірили, що ми можемо перемогти та отримати фінансування. А я вірила, вірила в людей Японії. І ось результат – ми отримали грант. Це було справжнє чудо!», розповідає Ангеліна.

Тепер Ангеліна разом зі своїми батьками та меншою сестрою розвивають власний бізнес. Вони мають невелику майстерню з ремонту одягу та взуття. Зараз в них працює шість осіб – і всі переселенці. Родина планує в майбутньому запустити мережу майстерень, а поки що розширили свою справу такими послугами як хімчистка та ремонт побутової техніки.

За словами Посла Японії в Україні, пан Шегекі Суме: «Ми підторимуємо людей, які мають необхідні навички для досягнення своєї мети. Ми впевнені, що вони досягнуть успіху, і що в них є перспективи. Ми хочемо бачити Україну стабільною. Ті переселенці, які мали бізнес у своїй області, не можуть сісти і чекати на підтримку українського уряду. Потрібно робити щось самотужки. Якщо вони починають власний бізнес, вони більше не залежать від допомоги уряду, і це сприяє стабільності в суспільстві».

Цей бізнес, це лише один із 271 бізнес-стартапу, який успішно функціонує завдяки фінансовій підтримці Уряду Японії та ПРООН.

Джерело: ПРООН в Україні