ЄС та Німеччина допоможуть відновити систему водопостачання Чернівців 

 13 квітня 2016 року,  ЄС та Німеччина оголосили про надання пільгового кредиту для відновлення системи питного водопостачання Чернівців.

Федеральний уряд Німеччини надасть довгостроковий пільговий кредит через німецький Банк розвитку KfW.ЄС підтримає проект через Інвестиційний фонд сусідства (ІФС) у рамках “Програми з модернізації та відновлення комунальної інфраструктури» в Україні.

Така допомога дозволить надати необхідні супутні консультаційні послуги, забезпечити навчання громади та співробітників місцевого підприємства «Чернівціводоканал». Грантові кошти ІФС у розмірі 3 мільйони євро будуть надані через KfW. Сьогодні відповідну угоду про фінансування та впровадження проекту підписали KfW, Чернівецька міська рада та комунальне підприємство з водопостачання «Чернівціводоканал» в Києві.

Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні, зазначив: «Цей проект спрямований безпосередньо на громадян, споживачів комунальних послуг, які отримають послуги водопостачання згідно стандартів ЄС. Україна добре забезпечена водними ресурсами, але їх варто витрачати заощадливо, щоб наступні покоління також мали доступ до них. Не менш важливим є те, що комунальні підприємства в Україні мають стати ефективними, прозорими та повністю підзвітними місцевим громадам».

Роланд Зіллер, член Управлінського комітету Банку розвитку KfW,сказав на церемонії підписання: «Наш кредит сприятиме модернізації міської мережі водопостачання Чернівців. На наступному етапі передбачається також оновити частину каналізаційної системи міста».

Пан Вольфганг Біндзайль, заступник глави місії у складі Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, зазначив, що “Німеччина, як і раніше твердо прихильна підтримувати Україну в її величезних викликах щодо впровадження реформ та у процесах децентралізації. Забезпечення прав людини й підвищення рівня життя населення залишається головним завданням німецького співробітництва задля розвитку з усіма нашими партнерами. Отже, наша фінансова підтримка та технічна допомога, спрямована на поліпшення суспльних послуг в конкретній місцевій громаді за прийнятними цінами, є важливим елементом цих зусиль із модернізації”.

Перша з трьох стадій проекту передбачає кредит на суму до 17 мільйонів євро. Кредитну угоду щодо першої стадії було укладено між KfW та Урядом України у лютому 2015 року. Вона набула чинності 3 березня 2016 року. Друга та третя стадії передбачають виділення 21,55 мільйонів євро та до 23 мільйонів євро відповідно.

Завдяки проекту громада Чернівців матиме змогу здійснювати більш ефективне, екологічно безпечне та стале управління місцевими водними ресурсами. Цілодобовий доступ до питної води вищої якості забезпечить кращі умови життя місцевого населення. Кредитні кошти, зокрема, буде спрямовано на відновлення насосних станцій та підземних водозабірних споруд для підвищення ефективності використання енергії. У той же час, заміна старих труб, які протікають, має зменшити фізичні втрати води в системі розподілу питної води.

Довідкова інформація: Інвестиційний проект у Чернівцях передбачає три інвестиційні стадії. Перша стадія проекту має сприяти суттєвій оптимізації комунальної системи водопостачання (зокрема, водозабірні спорудження, магістральні трубопроводи, резервуари водопідготовки, розподільчі мережі, зонування тиску, SCADA тощо). Очікується значне скорочення технічних та нетехнічних втрат води, зниження питомого споживання енергії, а також поліпшення якості води відповідно до стандартів ЄС.

Компонент технічної допомоги (ТД) фінансується коштом ІФС ЄС та має підтримати громаду Чернівців та місцеве підприємство водоканалу з точки зору нарощування потенціалу. Це стосується оптимізації системи управління та експлуатації, вдосконалення процесів та модернізації обладнання для виявлення витоків та ремонту, поліпшення комерційної та технічної якості та ефективності операційного функціонування, зокрема обслуговування клієнтів, підвищення прозорості та обізнаності громадськості щодо послуг водопостачання.

Джерело Представництво ЄС в Україні